دلایل اضافه وزن زنان پس از ازدواج

دلایل اضافه وزن زنان پس از ازدواج

چرا زنان پس از ازدواج اضافه‌وزن پيدا مي‌كنند؟
تقريبا ۹۰ درصد زنان بعد از وارد شدن به زندگي مشترك دچار اضافه وزن مي‌شوند. به‌طور متوسط وزن يك خانم بعد از ازدواج نزديك به ۷ كيلوگرم افزايش پيدا مي‌كند و در ۵۶ درصد از موارد اين اتفاق بين ۴ تا ۶ ماه بعد از شروع زندگي مشترك رخ مي‌دهد.
در اين زمان اكثر زنان به حداكثر آرامش بعد از آغاز زندگي مشترك مي‌رسند و ديگر مانند قبل كنترلي روي ميزان غذا خوردن خود ندارند. نزديك به يك دهم از زنان هم به‌دليل هم غذا شدن با همسر خود به‌طور ناخودآگاه بيشتر از حد معمول غذا مي‌خورند و كالري‌هاي بيشتري مصرف مي‌كنند.
حتي بسياري از كارشناسان از اصطلاحي به نام اضافه وزن عشق استفاده مي‌كنند و معتقدند دو سوم زنان بعد از ازدواج بين ۶ تا ۱۲ كيلوگرم افزايش وزن پيدا مي‌كنند. يك چهارم زنان كمتر از ۶ كيلوگرم وزن اضافه مي‌كنند و متاسفانه در ۱۲ درصد از آن‌ها ميزان اضافه وزن به بيش از ۱۲ كيلوگرم مي‌رسد و حتي ممكن است دچار چاقي مفرط شوند.
زنان بايد توجه داشته باشند كه در هر روز نزديك به ۵۰۰ كالري غذاي كمتري نسبت به همسر خود احتياج دارند. فقط مصرف چند كالري اضافه در روز مي‌تواند در دراز مدت خود را به شكل اضافه وزن نشان دهد.
چربی سوزی برای خانم ها
♉️ معمولا در مورد کاهش وزن اینطور تصور می شود که خیلی ساده است کمتر بخور و تمرین کن البته این کاملا صحیح است ولی چیزی که یک بدنساز به شما خواهد گفت این است که کاهش دادن چربی کاری بسیار مشکل است
تقریبا اکثر کاهش وزنی که در رژیم های معمولی بوجود می اید بر اثر کاهش بافت عضلانی می باشد ولی کاهش وزن اصولی و کلیدی یعنی کاهش چربی بدن در کنار حفظ بافت عضلانی این همان چیزی است که بدنسازان معمولا در زمان رژیم گرفتن انجام می دهند این مقاله در خصوص این که چطور باید یک رژیم صحیح گرفت تا چربی سوزی انجام شود بحث خواهد شد توضیح (یک رژیم غذایی که منجر به چربی سوزی شود ) حتما می بایست از یه جزء تشکیل شده باشد .
🔷 رژیم غذایی
🔷 تمرینات هوازی (ایروبیک)
🔷 تمرینات با وزنه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *